Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği
E-Posta Gönderin bilgi@evsad.org.tr
Bizi Arayın 0 (312) 231 20 08
Ocak 1, 1970 at 12:00 am

1. Bursa Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sempozyumu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri 1. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Törenine VE Evde Sağlık Hizmetleri sempozyumuna katıldı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, hizmet veren ekiplere moral desteği verdi. Bursa Evde Sağlık Hizmetleri’nin 1. yıldönümü Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde törenle kutlandı. Törene, Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ve Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınc’ın yanı sıra, AK Parti milletvekilleri, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve evde sağlık hizmeti alan birçok hasta katıldı.

 Engellilerden oluşan ekiple sergilenen semazen gösterisi salondan büyük alkış topladı.
Evde sağlık hizmetinin parayla pulla yapılacak bir iş olmadığını belirten Arınç, “Bana deseler şunu sen yapacaksın ücretin de şu. Ben yapamam. Biz 4 erkek kardeşiz. Babam doktor olmamızı isterdi. 3’ümüz mühendis oldu ben hukukçu oldum. Hasta görmeye bile vicdanım dayanmıyor. Bu herkesin yapabileceği bir şey değil. Bu güzel insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu hizmetlerin büyümesinde katkı sağlayan Hayırsever arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Hasta yakınlarından birçok dua aldıklarına eminim. Bu dualarla biz iktidar oluyoruz.

  Kim bu hizmetlere maddi manevi destek olursa, huzur içinde yaşayacaktır. Hastalarımızın yüzünün gülmesi Türkiye’nin yüzünün gülmesidir.” şeklinde konuştu.

BURSA İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan

  İl Sağlık Müdürü Özcan Akan ise yaptığı konuşmada evde sağlık hizmetlerinin önemini vurguladı.

Akan, “Evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın, heyet raporlarının çıkarılması ve gerek görülen diğer durumlarda, sağlık kurumlarına nakli sağlanmaktadır. Verdiğimiz hizmetin sonuçlarını görebilmek için birimimize kayıtlı toplam 150 hastaya memnuniyet anketi yapılmıştır. Anket sonucunda yüzde 97 hasta memnuniyeti sonucu alındı” dedi.